הלוואה בערבות מדינה לעסקים

הקמת עסק היא איננה עניין של מה בכך, אלא דורשת הבנה עסקית מעמיקה וכמובן יכולת כלכלית מתאימה כדי להחזיק את העסק פעיל גם בשלבי הקמתו הראשוניים שאינם מניבים רווחים עסקיים. על מנת שעסק יוכל להרוויח מפועלו, עליו להצליח לעמוד בתחרותיות הגבוהה הקיימת בענף במקביל לניהול תזרים מזומנים נכון ומותאם לסוג העסק.

כמובן שמדובר באתגרים תמידיים הקיימים עבור כל עסק המתחיל את צעדיו הראשוניים בשוק העסקי, ולכן ברוב המקרים ניתן סיוע כלכלי לעסק מתחיל באמצעות הלוואה עסקית שתאפשר לו להקים את העסק ולהניע אותו בצורה נכונה מבלי לטבוע באינספור התחייבויות כספיות. כיום ישנם גופים פיננסיים המאפשרים לקבל הלוואה לעסקים לצורך הקמת עסק קטן עד בינוני, אך כתוצאה מתנאים מורכבים וקשים – עסקים רבים מעדיפים לקבל הלוואה בערבות מדינה לעסקים המעניקה סיוע כספי בריביות נמוכות ותנאים אטרקטיביים ומשתלמים יותר.

הלוואה בערבות מדינה לעסקים

מהי הלוואה בערבות מדינה לעסקים?

הלוואה בערבות מדינה לעסקים הינה הלוואה כספית הניתנת לעסקים קטנים עד בינוניים. הלוואה זו ניתנת לצורך סיוע כספי לעסק חדש שזה עתה מוקם, או סיוע כספי עבור עסק קיים הזקוק לתזרים מזומנים זמין כדי להתרחב או להתאושש מבחינה כלכלית בכדי לשמר את העסק. כספי ההלוואה ניתנים דרך קרן פיננסית ייעודית שהוקמה למטרה זו מטעם משרד האוצר ומשרד הכלכלה, ולכן המדינה היא זו הערבה ליכולת ההחזר של הלווה.

מהם מסלולי ההלוואה בקרן הלוואה בערבות מדינה?

הקרן להלוואות בערבות מדינה לעסקים מאפשרת לבעל עסק לקבל הלוואה כספית בהתאם לאחד משלושה מסלולים ייעודיים:

  • הלוואה לעסק חדש – סוג הלוואה זו מאפשרת לבעלי עסקים לפתוח עסק קטן עד בינוני באמצעות סיוע כספי מתאים. בעל עסק המחזיק בהון עצמי של 10% מסך ההלוואה הדרושה יהיה בעל סיכויים גבוהים יותר לקבל את ההלוואה, זאת בנוסף למסמכים המוכיחים כי קיים ברשותו ידע וניסיון עסקי.
  • הלוואה לעסק קיים לצורך התרחבות עסקית – גם עסקים קטנים המעוניינים למנף את עסקם יכולים לעשות זאת באמצעות סיוע כספי מהמדינה, זאת בתנאי כי בעל העסק מחזיק בדמי השתתפות עצמית של 25% מסכום ההלוואה הדרושה.
  • הלוואה לעסק קיים לצורך שיקום כלכלי – הלוואה זו מאפשרת לבעלי עסקים החווים קשיים כלכליים למצוא פתרון כספי למשבר, וכך להצליח לשקם את העסק ולהמשיך להניעו בצורה עסקית נכונה ומניבה.

מהם היתרונות של הלוואה בערבות מדינה לעסקים?

ניתן לומר כי הלוואה בערבות המדינה מציעה יתרונות הן עבור בעל העסק והן עבור המדינה, כיוון שכל אחד מהצדדים מרוויח מהצלחתו הכלכלית-עסקית של העסק. עבור בעל העסק מדובר בקבלת אפשרות לסיוע כספי הנחוץ לו לפיתוח העסק החדש / קיים, וכן גם הזדמנות לקבל הלוואה בריבית נמוכה ופריסת תשלומים רחבה ונוחה שתמנע ממנו לחצים כלכליים. 

עבור המדינה מדובר על הזדמנות למינוף הצלחתו של המשק הישראלי, ולכן היא מעוניינת לסייע לעסקים בהיקפים קטנים ובינוניים כדי לעודד את התפתחות הענף.

 

כתיבת תגובה