הלוואות לעסקים

התחרות בענף העסקי הולכת וגדלה משנה לשנה, ואת ההוכחה לכך ניתן לראות בשלטי השכרה/מכירה הניצבים בפתח חנויות חדשות וכן וותיקות הקיימות ברחבי הארץ. לרוב עסקים מחליטים לסגור את העסק בגלל בעיה בתזרים המזומנים, המהווה פקטור מהותי במיוחד להצלחת רווחיות העסק. כיום ניתן למצוא פתרונות פיננסיים יעילים במקרים אלו המאפשרים מתן הלוואות לעסקים, וכך אפשרות למימון העסק כדי להצליח להתגבר על הגרעון הכלכלי בחברה. 

הלוואות לעסקים

מהם היתרונות בהלוואות לעסקים?

באמצעות מתן הלוואה לעסק, מוענקת לו למעשה ההזדמנות לצלוח את המשבר הכלכלי שהוא חווה כדי להתאושש במהירות, להמשיך לתפעל את העסק, וליצור רווח גבוה שיציב את החברה כמצליחה. כדי לקבל את ההזדמנות הזו, עסקים רבים פונים אל הבנק שלהם כדי לקבל מימון פיננסי מידי שימנע מהם לסגור את העסק. 

כדי להימנע מאי עמידה בהחזרים, הבנק בוחן את כדאיות מתן המימון על פי מסגרת האשראי הקיימת לעסק, גובה הניצול שלה ובטחונות שקיימים לטובת העסק. במקרה והבנק אינו מעוניין לתת הלוואה לעסק, קיימת אפשרות מימון נוספת המתבצעת דרך גורם מימון חוץ בנקאי.

הלוואה חוץ בנקאית לעסק – האם זה כדאי?

בשונה מהלוואה בנקאית הניתנת מטעם בנק פרטי, הלוואה חוץ בנקאית יכולה להינתן לבעל עסק ללא השפעה על מסגרת האשראי הקיימת בבנק. הגופים המאפשרים הלוואות כאלו לעסק הינם חברות ביטוח, חברות אשראי וגופים פיננסיים אחרים המעודדים צמיחה ופיתוח של עסקים בארץ.

התנאים למתן ההלוואה עשויים להשתנות בין הגופים המממנים השונים, כאשר גוף אחד עשוי להציע סכום מסוים בריבית גבוהה במיוחד לעומת גוף פיננסי אחר. משום כך, חשוב לבצע השוואות בין הגורמים השונים, ולבחור את ההלוואה המשתלמת והכדאית ביותר לעסק ולצורך ההכרחי הרלוונטי באותו זמן אם לצורך תשלום משכורות, רכישת מלאי חדש, הגדלת ערוצי השיווק והפרסום וכל פרמטר אחר שיסייע להצלחת העסק והגדלת ההכנסות.

הלוואה לעסק בערבות המדינה – פתרון יעיל לעסקים קטנים

כיוון שהמדינה מעוניינת לעודד את מינוף המשק הישראלי, היא מסייעת בהקמה של עסקים חדשים וכן גם בשמירת המשכיות של עסקים קיימים ופעילים. כדי לעזור בכך, בעלי עסקים יכולים להגיש בקשה לקבלת הלוואה לעסק מאחד מהבנקים הפרטיים, כאשר המדינה היא זו הבטוחה הערבה ללווה. היתרונות בסוג הלוואה זו הם רבים ביניהם ריביות נמוכות של 2.5 עד 3 אחוז פריים, פרישת החזרים על פני חמש שנים, אפשרות לקבלת גרייס בחצי השנה הראשונה ועוד.

הלוואה בערבות המדינה מיועדת עבור עסקים קטנים או בינוניים בלבד שאינם מחזיקים בחובות כספיים, בין אם לצורך הקמה של עסק חדש לחלוטין, סיוע במימון כלכלי במקרה של גירעון בתזרים המזומנים או השקעה להרחבה ושדרוג העסק. 

מתי כדאי לפנות אל יועץ פיננסי מקצועי?

הלוואות לעסקים מציעות פתרון יעיל לצרכים עסקיים שונים בכדי לפתח את הצלחת העסק. היצע אפשרויות המימון הקיים כיום עשוי להעמיד את בעל העסק בקושי במציאת מסלול הלוואה משתלם, ולכן בעזרת יועץ פיננסי מנוסה ומקצועי הוא יוכל לעשות את הבחירה המושכלת והנכונה, על פי ניתוח פיננסי מפורט ובניית תכנית עסקית מותאמת אישית.

כתיבת תגובה