על הלוואה בערבות המדינה בזמן קורונה

נגיף הקורונה חולל אינספור תהפוכות בעולם העסקי בארץ ובעולם, כך שבעלי עסקים רבים ברחבי הארץ נקלעו לקשיים כלכליים שונים כתוצאה מהשבתת המשק הישראלי. כיוון שהנגיף נמצא מדבק מאוד ובעל סכנות בריאותיות קשות לאוכלוסיות מסוימות, מדינת ישראל החליטה להטיל סגר מלא כל האזרחים כדי לעצור את התפשטות הנגיף.

כתוצאה מהטלות הסגרים שהוטלו מספר פעמים במהלך השנה בה נגיף הקורונה התפשט ברחבי העולם, עסקים נאלצו לסגור את שעריהם ובכך לעצור את תזרים המזומנים השוטף של העסק. כיוון שעסקים נותרו ללא הכנסות בתקופה זו, במקביל לתשלום הוצאות שוטפות שלא נעצרו על אף זאת, בעלי עסקים צברו חובות כספיים שאילצו אותם למצוא פתרונות מימון עסקיים משתלמים לצורך המשכיותו של העסק.

כיוון שפתרונות מימון כוללים הלוואות לעסקים מגופים פיננסיים המציבים תנאים מחמירים או שאינם כדאיים, המדינה מציבה עבור עסקים פתרון מימון נגיש המאפשר לקבל הלוואה בערבות המדינה בזמן קורונה.

על הלוואה בערבות המדינה בזמן קורונה

מהי הלוואה בערבות המדינה?

הלוואה בערבות המדינה היא למעשה פתרון של מימון כספי הניתן לבעלי עסקים דרך קרן ייעודית השייכת למדינת ישראל, ולכן המדינה היא זו הערבה לעמידה בהחזרים של כספי ההלוואה. ניתן לומר כי לפתרון מימון זה המוענק בחסות המדינה קיימים יתרונות ברורים הן למדינה והן לבעלי העסקים הלווים, כיוון שהמדינה מרוויחה מכך שעסקים ישראלים ימנפו את המשק הישראלי, ואילו בעלי העסקים נהנים מתנאי מימון נוחים ומשתלמים במיוחד לעומת מסלולי הלוואות אחרים. 

הלוואה לעסקים שנפגעו בעקבות הקורונה

השלכותיו הרבות של נגיף הקורונה חוללו תמורות מהותיות במשק ובכלכלה הישראלית, ולכן מדינת ישראל החליטה להעמיד לטובת בעלי עסקים פתרון מימון אטרקטיבי שיאפשר להם להעמיד את העסק שלהם מחדש על הרגליים, למרות ההשפעות השליליות של הסגרים שהוטלו בגלל הקורונה. הלוואה בערבות המדינה בזמן קורונה מאפשרת לעסקים קטנים, בינוניים וגדולים לקבל הלוואה כספית בהליך מהיר יחסית, וכך להצליח ולשפר את תזרים המזומנים של העסק שמהווה את הצלחתו הכלכלית בהווה ובעתיד.

בכדי שעסקים יוכלו לקבל את ההלוואה בערבות המדינה, עליהם להיות רשומים כעסק פעיל בישראל שהוא פטור / מורשה / חברה בע"מ / שותפות / עמותה. בנוסף על העסק להיות בעל חשבון בנק אישי או עסקי פעיל, ללא חובות או עיקולים.

מה היתרונות של הלוואה בערבות המדינה בזמן קורונה?

להלוואה בערבות המדינה יש יתרונות רבים ומהותיים המציבים אותה כפתרון מימון מומלץ עבור עסקים רבים. בין היתרונות קיימים תנאי פריסת תשלומי ההחזרים לתקופת זמן של עד עשר שנים, וכן דחייה של תשלומי הגרייס לתקופה של 12 חודשים עם אפשרות להארכה נוספת. יתרון נוסף ובולט נוגע לתנאי הריבית של הלוואה זו, כאשר בעל העסק פטור מתשלום ריביות בשנה הראשונה כיוון שהמדינה משלמת אותן, והחל מהשנה השנייה גובה הריבית הממוצעת תעמוד על 1.5 אחוז בלבד.

כתיבת תגובה