הלוואה לכל מטרה

עד לא מזמן, המונח הלוואה לכל מטרה היה רלוונטי רק בתחום הלוואות לצורך דיור, כאשר רוכשים טריים שזה עתה רכשו דירה חדשה יכלו לקבל הלוואה נוספת בתחום הדיור כמו רכישת ריהוט לבית, שיפוץ הדירה, עיצוב פנים ולכל מטרה אחרת הקשורה לצרכי הדירה. כיוון שהלוואה זו ניתנה בנפרד מהלוואת הדיור (משכנתא), היא הייתה אפקטיבית עבור לווים רבים שהיו זקוקים לסיוע כספי התחלתי.

כיום, גופים פיננסיים שונים כמו: בנקים, חברות אשראי, חברות ביטוח וכל חברות מימון חוץ בנקאי אחרות מעניקים את אפשרות לקיחת ההלוואה לכל מטרה עבור קהל יעד נרחב ומגוון יותר, ולא רק עבור רוכשי דירות.

הלוואה לכל מטרה
הלוואה לכל מטרה

מהי הלוואה לכל מטרה?

סוג הלוואה זה כשמו כן הוא- מיועד למעשה לכל מטרה אותה הציב בפניו הלווה הזקוק למימון כספי כזה או אחר. בשונה מהלוואות אחרות המיועדות למטרה מסוימת, כמו משכנתא עבור רוכשי דירה או הלוואה לקניית רכב חדש, הלוואה לכל מטרה איננה מחייבת את הלווה במתן הסברים בנוגע למטרה לשמה הוא זקוק לה.

הלוואה לכל מטרה – למי היא מיועדת?

ניתן לומר כי הלוואה לכל מטרה מיועדת לקהל רחב של אנשים, הזקוקים למימון כספי מידי למטרות שונות ומגוונות. כך לדוגמה- הורים המעוניינים לסייע לילדם במימון טיול אחרי צבא, או כאלו שרוצים לצאת לחו"ל כדי לנפוש בעצמם יוכלו להגיש בקשה לקבלת ההלוואה ולממש את שאיפתם. מכיוון שמדובר על הלוואה שאיננה דורשת הצגת בטחונות כאלו ואחרים, המטרה שהיא תמלא לא חשובה עבור הגוף הפיננסי הממן את ההלוואה הזו.

מהם היתרונות שיש בהלוואה לכל מטרה?

היתרון הבולט בסוג הלוואה זו קיים בצורך הקיים לקבלת מימון פיננסי, כיוון שאין צורך במתן בטחונות לגוף המממן וכך ניתן לעשות שימוש בכסף לכל מטרה שהיא, ללא תנאים מקדימים. משום כך, הלוואות לכל מטרה ניתנות לרוב בקלות ובמהירות ללא צורך בהמתנה של שבועות ארוכים לאישור הבקשה, דבר המעניק יתרון משמעותי נוסף לנושא הלוואה לכל מטרה.

כיוון שגופים פיננסיים שונים ממהרים לאשר בקשות להלוואות לכל מטרה, קיימת היום תחרות גבוהה בתחום זה – דבר המעניק יתרון נוסף ללווים הזקוקים למימון, כיוון שכך הם יכולים לבצע מעין השוואות מחירים בין הגופים השונים, וכך גם להצליח להשיג הלוואה בריבית נמוכה יחסית לעומת הריביות שמתחרים אחרים מציעים.

האם באמת כדאי לקחת הלוואה לכל מטרה?

על אף היתרונות הרבים שקיימים בעולם ההלוואות לכל מטרה, יש לזכור כי עדיין מדובר בהלוואה כספית שיש להחזירה במועד שהוקצב. למרות שהלוואה כזו מאפשרת מימון לכל מטרה שהיא ללא צורך בהצגת בטחונות, היא לרוב כרוכה בריביות גבוהות משמעותית ביחס להלוואות במסלולים אחרים. הפיתוי ללקיחת הלוואה כזו הוא גדול, ולכן לפני הגשת בקשה להלוואה לכל מטרה מומלץ להיעזר בייעוץ פיננסי מקצועי.

אולי יעניין אתכם גם:

כתיבת תגובה