הלוואה בערבות מדינה

האפשרות לפתיחה והקמה של עסק חדש בארץ היא לא פשוטה כלל, בעיקר עבור אותם בעלי עסקים הזקוקים לסיוע כלכלי התחלתי לצורך הקמת העסק בפועל. כיוון שהתנאים לקבלת הלוואות מימון להקמת עסקים קטנים ובינוניים מבנקים פרטיים הינם מורכבים עד בלתי אפשריים, עסקים רבים פונים לקבלת הלוואה בערבות מדינה המציעה תנאים אטרקטיביים לצד ריביות נמוכות.

הלוואה בערבות מדינה

מהי הלוואה בערבות המדינה?

מדובר על הלוואה כספית לה המדינה ערבה המוענקת לצורך עסקי עבור עסקים חדשים וקיימים. הלוואה זו מוענקת מתוך קרן פיננסית שהוקמה מטעם משרד האוצר ומשרד הכלכלה והתעשייה, שמטרתה לעודד ולפתח עסקים קטנים-בינוניים בארץ למינוף שגשוג המשק הישראלי. ההלוואה ניתנת בפועל מאחד מהבנקים הפרטיים בארץ ביניהם נמצאים בנק לאומי, בנק מזרחי, בנק אוצר החייל ובנק דיסקונט.

מי זכאי להגיש בקשה להלוואה?

זכאות להגשת בקשה להלוואה בערבות המדינה קיימת עבור כל עסק קטן או בינוני, בתנאי שסך המחזורים העסקיים שלו לא עולים על סכום של 100 מיליון ₪ בשנה. בנוסף לכך, רק עסקים שלא צברו חובות כספיים זכאים להגיש את הבקשה, בין אם מדובר על חובות למדינה כמו הוצאה לפועל או חובות כלפי גופים פיננסיים כמו במקרה של חשבון בנק מוגבל.

עסקים חדשים לפני הקמה וכן גם עסקים קיימים ופעילים רשאים להגיש את הבקשה לקבלת הלוואה בערבות המדינה, זאת כדי לסייע בפיתוח והצלחת העסק אם לצורך שימור לקוחות, הגדלת מלאי מוצרים, ביצוע קמפיינים שיווקיים, רכישת ציוד חיוני לתפעול שוטף של העסק וכל סיבה אחרת שתתרום למינופו.

אילו מסלולי הלוואה קיימים בקרן הלוואה זו?

קיימים שלושה מסלולים מרכזיים בקרן ההלוואה בערבות המדינה:

  • מסלול הלוואה לעסק חדש – המדינה מאפשרת לכל אדם המעוניין להקים עסק בהיקף קטן עד בינוני לקבל הלוואה כספית לצורך כך. כדי להגדיל את סיכויי אישור הבקשה, על בעל העסק להחזיק בהון עצמי בסכום של 10% מתוך הסכום המבוקש להלוואה, בנוסף לאסמכתאות המעידות על ניסיוני המקצועי והעסקי בתחום העסק אותו הוא מעוניין לפתוח.
  • מסלול הלוואה לעסק פעיל המעוניין להתרחב – מסלול זה מאפשר לבעלי עסקים המחזיקים עסק פעיל לשדרג עם עסקם, אם לצורך השכרה/ רכישה של משרדים חדשים, רכישת ציוד ו/ או מלאי משודרג וכל צורך אחר שיסייע למנף את הצלחת העסק. אחד מהתנאים המהותיים בבקשה זו הינו גובה ההשתתפות העצמית, העומד על 25% לפחות מסך סכום ההלוואה הדרושה.
  • מסלול הלוואה לעסק פעיל המצוי בקושי כלכלי – גם עסקים קטנים ובינוניים שנקלעו לקשיים כלכליים יוכלו לקבל הלוואה כספית בערבות המדינה, זאת כדי להצליח ולהעמיד חזרה את הצלחת העסק ולשקם את הפגיעה הכספית שנוצרה ברווחי החברה.

מהם היתרונות שיש בהלוואה בערבות המדינה?

להלוואה בערבות מדינה יש יתרונות בולטים כמו קבלת בטחונות מטעם המדינה, ריביות נמוכות, מרווח גדול יחסית לעמידה בהחזרים ואפשרות להלוואת גרייס. כדי להעלות את הסיכוי באישור הבקשה, מומלץ לפנות אל יועץ פיננסי מקצועי שיכין תכנית עסקית מפורטת וילווה את בעל העסק בכל התהליך עד לקבלת ההלוואה.
יש לכם שאלות נוספות? צרו קשר עם קרדיט גורו ונשמח לעזור לכם בכל נושא.

אולי יעניין אתכם גם:

כתיבת תגובה