הלוואה בערבות המדינה לנפגעי הקורונה

משבר הקורונה השפיע רבות על עסקים שונים בארץ, כיוון שכתוצאה משיעורי תחלואה גבוהים ואינספור סגרים עסקים רבים נאלצו לסגור את שעריהם, ובכך הפסידו הכנסה שוטפת לעסק במשך תקופה ארוכה. כיוון שתזרים המזומנים של עסקים אלו נפגע כתוצאה מההשלכות של נגיף הקורונה, הקימה המדינה אפשרות למתן הלוואות קורונה שהן ייעודיות עבור עסקים נפגעי קורונה שחוו קשיים כלכליים משמעותיים.

באמצעות מתן הלוואה לעסק, כל בעל עסק שקיבל הלוואה בערבות המדינה יוכל להתאושש כלכלית מהמשבר שפקד אותו, להמשיך ולנהל את העסק בצורה נכונה ולמנוע את סגירתו כתוצאה מצבירת חובות לספקים שונים. ניתן לומר כי גם המדינה מרוויחה מכך שעסקים שונים בארץ נפגעי קורונה לא סוגרים את שעריהם, כיוון שכך המשק הכלכלי ממשיך לצמוח ולהתפתח והון של המדינה גדל בהתאם להצלחת העסקים. 

הלוואה בערבות המדינה לנפגעי הקורונה

מהי הקרן בערבות המדינה?

קרן בערבות המדינה הינה קרן הלוואות המשויכת למדינה, ונמצאת בפיקוח של משרד האוצר ומשרד הכלכלה והתעשייה. באמצעות מתן הלוואות לעסקים דרך הקרן בערבות המדינה, מדינת ישראל יכולה לחזק עסקים שונים בארץ הזקוקים לסיוע כלכלי לצורך המשכיות העסק. מתן ההלוואה דרך הקרן בערבות המדינה מתבצעת דרך אחד מהבנקים שזכה במכרז, ולכן דרכו הלווה יכול להגיש בקשה לקבלת ההלוואה וליהנות מתנאי הלוואה נוחים וגמישים יותר.

מי זכאי לקבל הלוואה בערבות המדינה לנפגעי קורונה?

הלוואות קורונה, זכאים לקבל עסקים קטנים, בינוניים וגדולים שהינם עסקים ישראלים שפתחו תיק עסק במס הכנסה. עבור עסקים קטנים ובינוניים עליהם לעמוד בקריטריונים הבאים: עסק שרשום כעוסק פטור/מורשה/עמותה/שותפות, ומחזור העסקאות בשנה האחרונה לא עלה על סכום של 400 מיליון ₪, וכן העסק לא קיבל בעבר הלוואה מהקרן בערבות המדינה. בנוסף לכך, על העסק לאשר כי העסק נקלע לקשים כלכליים בעקבות הקורונה ולא כתוצאה מגורמים אחרים.

במקרה של עסקים גדולים, הקריטריונים לקבלת הלוואה בערבות המדינה לנפגעי קורונה זהים לאלו שצוינו לעיל, כאשר עסקים גדולים נדרשים להציג רישום כחברה שמחזור העסקאות של השנה האחרונה עולה על 200 מיליון ₪, וכן אישור כי מדובר על עסק המעסיק בארץ לפחות 100 עובדים. 

מהם תנאי ההלוואה של הקרן בערבות המדינה לנפגעי קורונה?

כדי לאפשר לעסקים להתאושש כלכלית ממשבר הקורונה, המדינה מציבה בפניהם תנאים נוחים וגמישים מאוד הכוללים פריסת תשלומים עד עשר שנים, ריביות נמוכות המושלמות רק מהשנה השנייה והלאה, אפשרות לקבלת גרייס לתקופה של 12 חודשים, בטחונות נמוכים בגובה של 5% בלבד מגובה ההלוואה וכן הליך בקשה קצר ומהיר.

האם מומלץ לקחת הלוואה בערבות המדינה לנפגעי הקורונה?

אין ספק כי הלוואה בערבות המדינה לנפגעי קורונה כוללת שלל יתרונות מהותיים עבור עסקים קטנים, בינוניים וגדולים שזקוקים לסיוע כלכלי לצורך המשכיות העסק. יחד עם זאת חשוב להתאים את גובה ההלוואה וההחזרים על פי צרכי העסק, ולכן כדאי להתייעץ לפני כן עם יועץ פיננסי מומחה.

כתיבת תגובה