יועץ משכנתא

לאור עליית המחירים בשוק הנדל"ן הקיים כיום, החלטתם לעשות את הצעד ולרכוש דירה שתהיה בבעלותכם. אין ספק כי בעלות על נכס נדל"ן יכולה להיות השקעה טובה עבורכם, אך כדי שתוכלו לבצע את הליך הרכישה בצורה מושכלת וטובה כדאי לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי של יועצי משכנתאות מנוסה בתחום. ייעוץ משכנתאות הפך להיות תחום מהותי עבור אנשים המעוניינים לקחת משכנתא לצורך מימון דירה פרטית, זאת כדי שיצליחו להשיג מסלול הלוואה משתלם בריביות נמוכות כמה שיותר. 

יועץ משכנתא

יועץ משכנתא – קווים לדמותו

יועץ משכנתא הינו איש מקצוע מומחה בעולם הפיננסי, ובפרט בתחום המשכנתאות הניתנות לצורך מימון כספי עבור דיור. למרות שיועצי משכנתאות לא מחזיקים בתעודת הסמכה רשמית כמו בעלי מקצוע אחרים בתחום הפיננסי, חשוב לפנות אל יועץ משכנתאות מקצועי ומנוסה בתחומו המכיר את עולם המשכנתאות הדינמי. לרוב יועץ משכנתאות ירכוש את נסיונו בגופים פיננסיים גדולים כמו בנקים וחברות ביטוח, ולאחר כברת דרך מקצועית ורזומה עשיר יחליט לפתוח עסק עצמאי משל עצמם.

למה מומלץ לפנות אל יועץ משכנתא פרטי?

למרות שניתן למצוא יועצי משכנתאות דרך בנקים פרטיים היושבים בסניפי משכנתאות מטעם הבנק, ההמלצה היא לפנות אל יועץ משכנתא פרטי הפועל באופן עצמאי. הסיבה לכך היא האובייקטיביות במתן הייעוץ שיועץ המשכנתא הפרטי יעניק ללווים, לעומת יועץ משכנתא מטעם בנק המעוניין למלא אחר האינטרסים הכלכליים של הגוף הפיננסי בו הוא עובד. כיוון שהמטרה המרכזית של הבנקים היא להרוויח יותר ממתן הלוואות, יועץ המשכנתא הבנקאי לרוב יציג ללווים מסלולים בעלי ריביות גבוהות שיניבו רווח גבוה לבנק במתן המשכנתא.

מהסיבה הזו יועץ משכנתאות פרטי ידאג למלא אחר הצרכים הפיננסיים הפרטיים של הלווים העומדים מולו, וכך יידע כיצד להתאים עבורם את מסלולי המשכנתא הטובים ביותר בהם יוכלו לעמוד במהלך השנים עד לסיום תקופת ההחזרים. בנוסף לכך, יועץ פרטי יהיה זמין עבור הלווים בכל רגע בו יצטרכו אותו וימשיך ללוות אותם גם לאחר לקיחת המשכנתא.

כיצד יועץ משכנתא יוכל לסייע לכם ברכישת דירה?

שירותיו של יועץ משכנתא כוללים מנעד של פרמטרים חיוניים לצורך בניית תכנית כלכלית מותאמת אישית, וכך מציאת מסלולי משכנתא כדאיים אותם הלווים צריכים לקחת לרכישת הדירה. ניתן לומר כי תפקידיו של היועץ כוללים שלושה סעיפים מרכזיים:

  • ניתוח פיננסי מקצועי ומותאם אישית – בטרם בחירת מסלול משכנתא, יועץ המשכנתא יסייע ללווים להבין האם עסקת הרכישה טובה עבורם. זאת הוא יכול לדעת על פי ניתוח פיננסי של הכנסות הלווים, תוך חשיבה כלכלית עתידית. 
  • בניית תמהיל משכנתא אידיאלי – לאחר מכן, היועץ יבנה תמהיל משכנתא מותאם על פי הניתוח שביצע, זאת כדי למצוא מסלולי הלוואות משתלמים עבור הלווים בהווה ובעתיד.
  • השגת ריביות נמוכות – כדי למקסם את כדאיות ההלוואה שנלקחת, היועץ ינהל משא ומתן בין הבנקים השונים כדי להשיג את הריביות הנמוכות ביותר בשוק המשכנתאות.

אולי יעניין אתכם גם:

לסיכום, יועץ משכנתא הוא בעל המקצוע שיוכל לסייע בתהליך לקיחת המשכנתא, וכך לחסוך זמן יקר ולמצוא את מסלולי ההלוואות המשתלמים והכדאיים ביותר בהתאם ליכולת הכלכלית של כל לווה.
יש לכם שאלות נוספות בנושא יועצי משכנתאות? צרו קשר עם קרדיט גורו ונשמח לעמוד לרשותכם.

כתיבת תגובה