מיחזור משכנתא

לקיחת משכנתא מאפשרת לכל אחד המחזיק בהון עצמי לרכוש נכס נדל"ן לצורך מגורים או השקעה, ולכן עבור רבים משכנתא נחשבת כאחת מההלוואות הכספיות הגדולות והמשמעותיות ביותר  שהם יעשו בחיים. כיוון שמדובר על סכום כסף לא קטן ומחויבות ארוכת שנים, חשוב לוודא כי בוחרים את מסלול המשכנתא המתאים ביותר מבחינה כלכלית הן בהווה והן בעתיד.

כמובן שלאף אחד מאתנו אין עדיין את האפשרות לחזות את העתיד, ולכן במעמד לקיחת המשכנתא נבנה תמהיל המגדיר את מסלולי המשכנתא הטובים ביותר למלווים על פי הכנסות בעבר ובהווה, תחום עיסוק, סכום חסכונות שנצבר במהלך השני, מצב פיננסי נוכחי וכל נושא אחר המעניק תחזית פיננסית הקרובה ביותר ליכולת הכלכלית להחזרת המשכנתא באופן חודשי.

מכיוון שמדובר על תחזית פיננסית עבור הלוואה עתידית התואמת למצב הכספי בהווה, מומלץ לבדוק בכל כמה שנים האם ניתן לשנות את מסלולי ההלוואה על ידי מיחזור משכנתא – וכך לעמוד בגובה ההחזרים על פי גובה ההכנסה העדכנית, ובמקביל גם להצליח ולחסוך בתשלום הריביות של המשכנתא. 

מיחזור משכנתא

מהו מחזור משכנתא?

פעולת מיחזור משכנתא מעניקה ללווים המשלמים משכנתא את האפשרות להמיר את מסלולי ההלוואה שנקבעו להם בעבר, וכך למצוא מסלולים משתלמים וטובים יותר שיאפשרו להם מרווח נשימה כלכלי בכל חודש. משום כך ניתן לומר כי מחזור משכנתא היא למעשה פעולה הכרחית אותה כל לווה משכנתא מוכרח לעשות, הן לצורך עמידה בגובה ההחזרים החודשיים והן עבור חיסכון משמעותי בתשלומי ריביות ההלוואה. 

לווי משכנתא זכאים לבצע מחזור משכנתא דרך בנק המשכנתאות בו הם לקחו את ההלוואה, וכך רק לשנות את מסלולי המשכנתא העתידיים הצפויים להם עד לפירעון מלא של הלוואת הדיור. לחילופין, ניתן לבצע מחזור משכנתא גם בבנק משכנתאות אחר המציע מסלולי משכנתא משלמים יותר עבור הלווים. לווים רבים בוחרים לעבור את התהליך בליווי של יועץ משכנתאות בקיא ומנוסה.

מחזור משכנתא שיחסוך לכם כסף בתשלום ריביות

מיחזור משכנתא מומלץ עבור כל אדם שלקח משכנתא בשלב כזה או אחר בחייו, זאת במידה ומטרתו היא לשנות את לשנות את מסלולי המשכנתא הקיימים או אף לקצר או להאריך את תקופת ההלוואה. כיוון שריביות המשכנתא נקבעות על פי בנק ישראל, הן מועדות לשינויים מינוריים עד משמעותיים בכל תקופת זמן. יש לזכור כי במקרה ומתרחשת ירידת ריביות במשק, הירידה נוגעת גם לריביות הקיימות בשוק המשכנתאות – דבר המעניק הזדמנות לבצע מחזור משכנתא, וכך ליהנות ממסלולי משכנתא חדשים בריביות נמוכות יותר ממה שהיו מלכתחילה.

מחזור משכנתא לצורך שינוי החזרים חודשיים

כיוון שמשכנתא נלקחת לרוב לתקופת זמן ממושכת של כמה עשרות שנים, ישנם לווים החווים שינוי משמעותי במצבם הפיננסי – דבר המשפיע על יכולת ההחזר החודשית של תשלומי המשכנתא. לכן גם במקרים אלו, בין אם מדובר על העלאת גובה ההחזר וקיצור תקופת המשכנתא או הפחתת הסכום והארכת התקופה, יש לבצע מחזור משכנתא בכדי להתאים את היכולת הכלכלית לסכום ההלוואה שנלקחה.

 

כתיבת תגובה