הלוואה לעסקים חדשים

פתיחה של עסק חדש היא עניין מרגש ומשמח, ובעיקר מעניקה תחושה של עצמאות מוחלטת המאפשרת לקבל ולבצע החלטות עסקיות בצורה חופשית. יחד עם היתרונות של העצמאות והחופשיות בקבלת החלטות הקשורות לעסק, יש לזכור כי הדרך לנהל עסק מצליח מההתחלה היא להיערך לכך בהתאם ולקחת בחשבון כי ניתן יהיה לראות את הרווחיות של העסק רק לאחר תקופה מסוימת בה הוא יפעל, זאת בהנחה כי הניהול הפיננסי והכללי של העסק יתבצע בצורה הנכונה והטובה ביותר לצורך הצלחתו.

מכיוון שכל פעילות עסקית חדשה כרוכה באינספור הוצאות כספיות שעתידות לחזור רק לאחר ביסוסו של העסק, בעלי עסקים חדשים נעזרים בסיוע כלכלי התחלתי שיאפשר להם להניע את העסק כנדרש, ולכן ניתן לראות ביקוש גבוה ללקיחת הלוואות לעסקים חדשים שזה עתה הוקמו. שוק ההלוואות העסקיות הוא רחב ומגוון, ולפני שבוחרים את מסלול ההלוואה הכדאי ביותר יש להכיר את האפשרויות העומדות בפני עסקים חדשים הזקוקים למימון ראשוני להקמת העסק.

הלוואה לעסקים חדשים

הלוואה לעסקים חדשים מהקרן בערבות המדינה

בכדי לפתח את המשק הישראלי, מדינת ישראל מעודדת בעלי עסקים ישראליים להקים עסקים קטנים עד בינוניים בארץ באמצעות מתן זכאות לקבלת הלוואה עסקית בתנאים נוחים ומשתלמים. ההלוואות ניתנות לעסקים מקרן ייעודית המנוהלת על ידי הממשלה, כאשר המדינה היא זו הערבה לכל סכום ההלוואה שניתן לבעל העסק. היתרונות של מסלול הלוואה זה נמצאים בריביות הנמוכות, החזרי תשלומים גמישים ונוחים, אפשרות לקבלת גרייס בהחזרים וכן אפשרות לקבל הלוואה עסקית חוץ בנקאית שאיננה משפיעה על מסגרת האשראי הקיימת בבנק.

הלוואה לעסק חדש מקרנות פילנתרופיות

אפשרות נוספת למסלולי הלוואה לעסק חדש היא לקיחת הלוואה עסקית מקרנות פילנתרופיות הפועלות ללא מטרות רווח, ולכן תנאי ההלוואה יהיו נוחים ואפשריים עבור עסקים חדשים רבים הזקוקים למימון ראשוני. היתרונות של קרנות אלו היא האפשרות לקבל הלוואה ללא ריביות והצגת בטחונות, אך יחד עם זאת אישור למתן הלוואות עסקיות אלו תלוי בפוטנציאל העסקי של העסק והרווחיות שצפויה להיות לו. 

הלוואה לעסקים חדשים מגופים חוץ בנקאיים

עסקים חדשים יכולים לקבל מימון עסקי ראשוני גם מטעם גופים פיננסיים חוץ בנקאיים כמו חברות ביטוח, חברות אשראי וחברות פיננסיות אחרות. היתרון של מסלולי הלוואה חוץ בנקאיים הוא האפשרות לקבל סכומי הלוואה גבוהים יותר לעומת קרנות פילנתרופיות או הלוואה מהמדינה, בנוסף לאי השפעה על מסגרת האשראי הקיימת בבנק אליו העסק משתייך. לצד יתרונות אלו, לרוב מסלולי הלוואה מגופים פרטיים יהיו כרוכים בריביות גבוהות מהממוצע.

מהיכן כדאי לקחת הלוואה לפתיחת עסק חדש?

כאשר בעל עסק חדש נתקל בסירוב לאישור הלוואה עסקית מהבנק אליו הוא משתייך, קיימות עבורו מספר חלופות אפשרויות למימון ההקמה של העסק אותו הוא מעוניין לפתוח. כיוון שההתאמה של מסלולי ההלוואות תלויה בצרכים העסקיים של כל עסק, חשוב להיעזר בייעוץ מקצועי של יועץ פנסיוני מומחה שיידע להמליץ על המסלולים הכדאיים והמשתלמים ביותר.כתיבת תגובה