הלוואות לעסקים קטנים

כדי להפוך להיות בעל עסק קטן, עליך לקחת בחשבון כי מדובר בעניין כלכלי לא פשוט על אף שתמיד שאפת לפתוח עסק ביתי קטן היקף. בכדי להצליח ולהקים את העסק מאפס, נחוצים סכומי כסף רבים שיאפשרו לבצע את התהליך הראשוני הדרוש להקמה ההתחלתית שלו כמו רכישת/השכרת מקום, קניית ציוד, תשלום לספקים, שיווק ופרסום של העסק החדש, תשלומי משכורות לעובדים ועוד שלבים כלכליים רבים.

לבעלי עסקים המעוניינים להקים עסק חדש, וגם כאלו השואפים להרחיב את העסק הפעיל ברשותם, קיימים פתרונות של הלוואות לעסקים קטנים הניתנים מגורמים פיננסיים שונים.

מה ההבדל בין הלוואה עסקית להלוואה פרטית?

לפני שנרחיב על אפשרויות קבלת הלוואות לעסקים קטנים, נבהיר כי קיים שוני מהותי בין הלוואה עסקית לבית הלוואה פרטית אותו כל גורם פיננסי מממן לוקח בחשבון. כיוון שהלוואה עסקית נועדה לצרכי הקמה או מינוף עסק קיים, מדובר על תחום מורכב הכרוך באינספור פרמטרים הקשורים להצלחה הכלכלית כמו פעילות עסקית, הכנסות שוטפות וכן היבטים נוספים המשפיעים בסופו של דבר על יכולת ההחזר של ההלוואה שניתנה עבור צרכי העסק.

משום שהלוואה עסקית עשויה לכלול סיכונים כלכליים מורכבים יותר לעומת הלוואה פרטית, המשמשת לצרכים פרטיים של הלווים כמו ניהול שוטף של משק הבית, הריביות הכרוכות בהלוואות לעסקים יהיו גבוהות הרבה יותר בכדי למזער את הסיכון הכלכלי הקיים עבור המלווים. לכן חשוב לבחון בצורה מחושבת את כדאיות ההלוואה העסקית, ולבחור את זו שתהיה המשתלמת ביותר.

הלוואות לעסקים קטנים

הלוואות לעסקים קטנים דרך בנקים

אחת מהאפשרויות העומדות עבור בעלי עסקים היא לקחת הלוואה עסקית מבנקים מסחריים. לרוב הבנקים יעדיפו להעניק הלוואה לעסקים חברות ציבוריות גדולות כאשר גובה ההלוואה ותנאיה נקבעים על פי סוג העסק, היקפו, הסיכונים הכלכליים הקיימים בו וכו'. לרוב בעלי עסקים קטנים יתקשו לקבל אישור להלוואה עסקית מבנקים מסחריים, במיוחד אם מדובר על עסקים בהקמה הנכנסים אל תחום תחרותי שקיים בו סיכון כלכלי גבוה.

הלוואות לעסקים קטנים באמצעי מימון חוץ בנקאיים

נוסף לאפשרות קבלת מימון עסקי דרך בנקים מסחריים, קיימת אפשרות לקבלת הלוואה עסקית דרך גופי מימון חוץ בנקאיים. חברות אלו יהיו חברות אשראי, חברות ביטוח או חברות פיננסיות אחרות המציעות מוצרי אשראי בתנאים מקלים יותר לעומת בנקים מסחריים.

הלוואות לעסקים קטנים בסיוע המדינה

גם המדינה מאפשרת מתן מימון כספי לעסקים קטנים עד בינוניים, זאת באמצעות מתן הלוואה עסקית דרך קרן ממשלתית המפוקחת ע"י משרד האוצר ומשרד הכלכלה. מדובר על הלוואה בערבות המדינה עבור עסקים חדשים או קיימים, שסך מחזור העסקאות שלהם אינו מעל 100 מיליון ₪ בשנה אחת. כיוון שהמדינה היא הערבה להלוואה עסקית זו, בעלי עסקים קטנים ובינוניים יכולים ליהנות מתנאים נוחים יותר כמו ריביות נמוכות, החזרים גמישים וכו'. 

כדי להתאים את סוג ההלוואה העסקית הנחוצה לצרכי העסק, מומלץ להיעזר בייעוץ פיננסי מקצועי ומותאם אישית.

כתיבת תגובה