הלוואות לפתיחת עסק: כל מה שצריך לדעת

לאחר כמה שנים של עבודה כשכירים במסעדות שונות בארץ, החלטתם לצאת לדרך עצמאית ולפתוח עסק קטן משלכם למכירת מזון מוכן במשלוחים עד הבית. כיוון שמדובר על הכנה והפצת אוכל בכמויות גדולות, המטבח הביתי שלכם איננו מספיק לשם כך – ולכן עליכם לשדרג את ביתכם בהתאם באמצעות רכישת ציוד ואבזור מקצועי כמו מקררים גדולים, אביזרי מטבח מקצועיים כן ציוד נדרש למערך המשלוחים.

תהליך פתיחת עסק קטן מהבית הוא החלום שלכם, אך כדי להגשים אותו עליכם לקחת בחשבון כי בהתחלה יהיה עליכם לשאת בהוצאות רבות עד שהעסק יהפוך מניב ורווחי מבחינה כלכלית. לכן כדי להתחיל את דרככם המקצועית בצורה נכונה ומושכלת מבחינה כלכלית, כדאי להיעזר בהלוואות לפתיחת עסק שיעניקו לכם את הסיוע הפיננסי הראשוני לחלום חייכם.

הלוואה לפתיחת עסק היא פתרון מצוין עבור עסקים רבים, אך כדי להבין האם הלוואה זו כדאית לכל בעל עסק כדאי להכיר כמה דברים חשובים הכרוכים בסוג הלוואה כזו, ביניהם האפשרויות לקבלת מימון עסקי מגופים פיננסיים שונים.

הלוואות לפתיחת עסק- כל מה שצריך לדעת
הלוואה לפתיחת עסק

הלוואה לפתיחת עסק מהבנק

זוהי הלוואה בנקאית הניתנת לבעל העסק דרך הבנק המסחרי בו חשבון הבנק שלו מתנהל. במידה ולבעל העסק יש חשבון עובר ושב רגיל, עליו לפתוח בבנק חשבון עסקי בכדי לקבל את תנאי ההלוואה העסקית שהבנק מציע לו. ברוב המקרים הלוואה עסקית דרך הבנק תהיה כפופה לאישורו של הבנק בהתבסס על יכולותיו ויציבותו הכלכלית של בעל העסק, במקביל למתן הלוואה בתנאים מחמירים העשויים להקשות בתחילת הדרך על בעל העסק.

הלוואה בערבות המדינה לעסקים קטנים ובינוניים

בכדי לעודד הקמה של עסקים ישראליים ולפתח את המשק הישראלי, המדינה מאפשרת לבעלי עסקים לקבל הלוואה לפתיחת עסק דרך קרן מימון ממשלתית. הלוואה בערבות המדינה ניתנת לעסקים בהיקפים קטנים עד בינוניים, ומציעה לבעלי עסקים הזדמנות ליהנות מתנאי אשראי גמישים ונוחים כמו ריביות בשיעור נמוך, אפשרות לתשלומי ההחזרים החודשיים מספר חודשים לאחר פתיחת העסק, ועוד תנאים מקלים אחרים לעומת התנאים שמציעים גופים פיננסיים אחרים.

הלוואות עסקיות חוץ בנקאיות

סוג הלוואה נוספת המאפשרת לבעלי עסקים לקבל מימון לפתיחת עסק, כאשר הגוף המממן את ההלוואה הכספית הינו גוף פיננסי שאיננו בנק מסחרי כמו חברות ביטוח, חברות אשראי, חברות פיננסיות פרטיות וגורמים נוספים אחרים שאינם קשורים לבנק אליו בעל העסק משתייך. קבלת ההלוואה העסקית הזו איננה משפיעה על מסגרת האשראי של בעל העסק, אך מצד שני עשויה להיות כרוכה בשיעורי ריבית גבוהים מהרגיל.

איזה מסלול הלוואה הוא המומלץ ביותר לצורך פתיחת עסק?

ההחלטה בלקיחת הלוואה לפתיחת עסק תלויה בבעלי העסקים הזקוקים למקור מימון כספי כדי להניע את העסק החדש שלהם. כדי לדעת איזה מסלול הלוואה הוא הכדאי והמומלץ ביותר לכל בעל עסק, כדאי לפנות אל יועץ פיננסי מקצועי שיידע להעניק חוות דעת אובייקטיבית בנוגע לסוג ההלוואה המועדפת.

כתיבת תגובה