כמה עולה להתייעץ עם יועץ משכנתאות?

ההחלטה של קניית בית איננה פשוטה כלל וכלל, בעיקר בגלל שמדובר על סכום כסף גדול אותו צריך להשקיע ברכישת נכס נדל"ן. עבור אנשים שאינם מחזיקים בסכום הכסף הדרוש לרכישת הבית עליו הם חלמו, קיימת אפשרות של לקיחת משכנתא מהבנק כדי להצליח לרכוש את הנכס כאשר פירעון ההלוואה יתבצע באמצעות החזרים חודשיים הכוללים ריביות.

משכנתא מהווה הלוואת דיור הכרחית וחשובה הכרוכה בסכומי כסף גבוהים, כך שבאופן טבעי גם עלויות הריביות עבור הלוואה זו עשויות להיות גבוהות. לכן כדי לנסות ולצמצם ככל הניתן את גובה הריביות במקביל להתאמת סכומי ההחזרים החודשיים, מומלץ מאוד להתייעץ עם יועץ משכנתאות מקצועי לפני שלוקחים משכנתא מהבנק.

כמה עולה להתייעץ עם יועץ משכנתאות?

מיהו יועץ משכנתאות?

יועץ משכנתאות הוא בעל מקצוע המתמחה בתחום הפיננסים, והתמחותו המקצועית היא להעניק ייעוץ לאנשים בנוגע ללקיחת הלוואות והתחייבויות כספיות. יועץ המשכנתא מנוסה בכל התחום הפיננסי הכולל מונחים ומושגים מעולמות הכלכלה, שיעורי הריביות המתעדכנים בכל עת, וכן מתן ייעוץ פיננסי איכותי ומותאם אישית על פי יכולותיו הכלכליות של כל לווה.

מהו תפקידו של יועץ משכנתאות?

עיסוקו המרכזי של יועץ משכנתאות הוא מתן שירותים פיננסיים ללקוחות פרטיים ועסקיים, כאשר הייעוץ ניתן על פי המאפיינים הכלכליים הספציפיים של כל לקוח העומד מולו. כך יועץ המשכנתאות יכול להעניק ללקוחותיו את הייעוץ המתאים ביותר מבחינה פיננסית, להציג בפניהם את הסיכונים הכלכליים בלקיחת הלוואה כזו או אחרת, בחינת הכדאיות של הלוואות המוצעות להם, התאמת גובה החזרים חודשיים בגין הלוואה שלקחו על פי ההכנסות החודשיות העדכניות שלהם וכן כל ייעוץ פיננסי אחר התואם לצרכיהם.

ייעוץ לפני לקיחת משכנתא – כמה זה יעלה לכם?

ניתן לקבל ייעוץ משכנתא דרך הבנק או דרך יועץ פרטי, כאשר לרוב הייעוץ דרך הבנק ניתן ללא עלות ואילו ייעוץ פרטי עשוי לעלות בין 500-10,000 ₪, בהתאם למספר פרמטרים כמו משך השירות שניתן, הוותק והניסיון של יועץ המשכנתאות ומורכבות הייעוץ האישי שניתן בנוגע למשכנתא הדרושה.

מה עדיף – יועץ משכנתאות מהבנק או יועץ משכנתאות פרטי?

כשמדברים על יועץ משכנתאות, יש לעשות הבחנה בין יועץ משכנתאות מהבנק לבין יועץ משכנתאות פרטי. בנקים מחזיקים במחלקה נפרדת המיועדת ללקיחת הלוואת משכנתא (דיור), אותה מאיישים יועצי משכנתאות מקצועיים המתמחים בסוגי הלוואות בתחום הנדל"ן. יועצים אלו יעניקו ללקוחות העומדים מולם ייעוץ מקצועי המותאם להם באופן אישי על פי מצבם הכלכלי השוטף, אך כיוון שהם עובדים מטעם הבנק הייעוץ שלהם ישרת למעשה את האינטרסים הכלכליים של הבנק – שלרוב מעוניין להרוויח יותר ולקבל ריביות גבוהות על הלוואות שהוא נותן.

בשונה מיועצים של בנקים, יועצי משכנתאות פרטיים יעניקו לכל לקוח את הייעוץ האובייקטיבי ביותר כיוון שהם פועלים באופן עצמאי ואינם כפופים לגוף פיננסי כזה או אחר, כך שכל לווה יוכל לקבל את הייעוץ הטוב ביותר עבורו מבחינה כלכלית.כתיבת תגובה