איך לקחת הלוואה לעסקים שתשרת אתכם

עסק מצליח הוא עסק שמוכרח להתנהל בצורה מניבה מבחינה כלכלית, דבר המחייב את בעל העסק לשמור על  תזרים מזומנים מפוקח ונכון. במקרה בו קיים גירעון בכסף הנזיל לתקופת זמן ממושכת, הדבר עשוי לגרום לקריסה כלכלית עד כדי פשיטת רגל. לכן במקרים כאלו של מחסור בכספים לצורך ניהול שוטף של העסק, כדאי להיעזר בפתרון של הלוואה לעסקים שנועדה לשרת בעלי עסקים שנקלעו לקשיים כלכליים.

כיום ישנם מגוון פתרונות להלוואות לעסקים שיוכלו לסייע לעסקים קטנים עד גדולים, אך כדי לבחור את מסלול ההלוואה הכדאי ביותר לעסק יש להבין אילו סוגי הלוואות לעסקים קיימים, ומה היתרונות והחסרונות של כל אחד ממסלולים אלו. 

הלוואות בנקאיות

סוג הלוואה זו מאפשרת לבעלי עסקים לקבל הלוואה כספית מהבנק העסקי בו הם נמצאים, כך שלצורך קבלת ההלוואה יש לגשת אל הבנקאי האישי ולבקש את ההלוואה. עבור עסקים שהיסטוריית האשראי שלהם בבנק היא נקייה ללא חובות ומשיכות יתר, לרוב הבנק יאשר את מתן ההלוואה ויציג מספר מסלולי הלוואה שיתאימו לבעל העסק כמו הלוואה בריבית קבועה או משתנה, הלוואה צמודה או שאינה צמודה למדד וכן במקרה הצורך גם הלוואת אקספרס שהיא בדרך כלל בגובה של כמה עשרות אלפי שקלים בלבד.

המצב הופך מורכב ובעייתי יותר עבור עסקים שנקלעו לקשיים כלכליים מהותיים, אם בצבירת חובות לספקים, איחור בתשלומי השכירות ועוד – כך שבמקרים אלו הבנק אינו ימהר לאשר את ההלוואה הבנקאית,  כך שבעל העסק יצטרך לפנות אל מימון חוץ בנקאי.

הלוואות חוץ בנקאיות

הלוואות אלו ניתנות מטעם גורמי מימון שאינם קשורים לבנק אליו העסק שייך, ולכן הסיכויים לאישור ההלוואה גבוהים יותר לעומת הלוואה בנקאית המציגה לרוב תנאים מחמירים לצורך קבלת ההלוואה. ישנם עסקים שנקלעו לקשיים זמניים בעסק וזקוקים לסכום כספי כדי להתאושש, כך שבמקרה בו מתקבל סירוב להלוואה בנקאית הפתרון היעיל יהיה לקיחת הלוואה חוץ בנקאית שאיננה פוגעת במסגרת האשראי בבנק.

איך לקחת הלוואה לעסקים שתשרת אתכם

הלוואה בערבות המדינה

סוג הלוואה נוספת המיועדת לעסקים קטנים עד בינוניים, בין אם מדובר על הלוואה לעסקים חדשים או עסקים קיימים הזקוקים לתזרים מזומנים זמין. הלוואה זו ניתנת דרך קרן פיננסית שהוקמה מטעם משרד האוצר והכלכלה, ולכן תנאי ההלוואה הם נוחים ומשתלמים יותר לעומת הלוואות אחרות.

איזו הלוואה היא הטובה ביותר לעסק?

כפי שניתן לראות, ישנם פתרונות שונים של הלוואה לעסקים הזקוקים לסכומי כסף כדי להקים, לשדרג או להניע את העסק בצורה נכונה ורווחית. כדי לבחור את סוג ההלוואה העסקית הטובה ביותר יש לחשוב על הצורך העסקי, וכך לדעת איזו הלוואה תוכל לשרת אתכם בצורה המתאימה שתעמוד בציפיות שהצבתם.

משום כך כדאי להיעזר ביועץ פיננסי מנוסה שיוכל לסייע בבחירת סוג ומסלול ההלוואה המתאימה ביותר לצרכי העסק, אם מבחינת גובה ההחזר החודשי, גובה הריביות או מספר פריסת התשלומים.

כתיבת תגובה