מי זכאי להלוואות בערבות המדינה?

כמעט כל עסק שמגיע לבנק כדי לקבל הלוואה עסקית לצורך הקמה של עסק חדש, או קבלת סיוע כספי להמשכיותו של העסק הקיים, נתקל בסירוב או דרישה לקבלת בטחונות אותם בעל העסק איננו יכול לספק. לרוב עסקים שנתקלים בקשיים פיננסיים כאלו הינם עסקים קטנים ובינוניים, כיוון שמחזור העסקאות שלהם איננו גבוה ומרשים כמו של עסקים גדולים יותר – כך שהבנק איננו מעוניין לסכן את עצמו במתן הלוואה לעסקים העשויים להיתקל בקשיים בפירעון ההלוואה.

לשמחתם של עסקים אלו קיים פתרון פיננסי נהדר הניתן מטעם מדינת ישראל, שזוהי למעשה האפשרות לקבל הלוואות בערבות המדינה כדי להצליח להשיג את המימון הכספי הדרוש לעסק. מהי הלוואה בערבות המדינה, מה היתרונות של הלוואה כזו ואילו עסקים זכאים לקבל הלוואה בערבות המדינה? נרחיב על הנושא הזה במאמר הנוכחי.

מי זכאי להלוואות בערבות המדינה?

מהי הלוואה בערבות המדינה?

סוג הלוואה זו ניתנת דרך קרן הלוואות השייכת למשרד האוצר ומשרד הכלכלה והתעשייה, כיוון שמטרתה המרכזית היא לסייע במימון עסקי עבור עסקים ישראליים. האינטרס העומד מאחורי הלוואות אלו הוא הצורך בחיזוק המשק הישראלי, וכך מתן סיוע והלוואות בערבות המדינה לעסקים מעודדות עסקים ישראליים לקום, להתפתח ולהצליח כדי לחזק את המשק הכללי.

מה היתרונות שיש בהלוואות בערבות המדינה?

הלוואה בערבות המדינה ניתנת לעסקים דרך אחד מארבעה בנקים אליהם היא ערבה, כאשר הלוואה זו כוללת כמה יתרונות בולטים:

  • גובה הריביות של ההלוואות הוא נמוך מאוד ונע בין 2.5-3 אחוזים בלבד, כך שכל עסק יוכל לעמוד בגובה ההחזרים החודשיים מבלי לפגוע בהכנסות השוטפות של העסק.
  • למרות שההלוואה ניתנת בפועל דרך הבנק, המדינה היא זו שמאשרת לעסקים את מתן ההלוואה והיא משמשת עבור הבנק כבטוחה להחזרת ההלוואה שנלקחה.
  • קיימת אפשרות לקבל הלוואת גרייס, כך שבעל העסק הלווה לא יידרש להחזיר את קרן ההלוואה בחצי השנה הראשונה.
  • לקיחת הלוואה בערבות המדינה איננה פוגעת בדירוג האשראי של העסק, כך שהיא איננה משפיעה על לקיחת הלוואות עסקיות עתידיות.

אילו עסקים זכאים לקבל הלוואות בערבות המדינה?

עסקים הזכאים להגיש בקשה לקבלת הלוואה בערבות המדינה הם עסקים קטנים ובינוניים בלבד, שמחזור העסקאות השנתי שלהם איננו עובר את הסכום של 100 מיליון ₪. בנוסף תנאים אלו, רק בעלי עסקים קטנים ובינוניים שאינם מחזיקים בחובות הוצאה לפועל, או עם חשבונות מוגבלים בבנק, יהיו זכאים לקבל את ההלוואה כל עוד הם עסקים הרשומים כעוסק פטור / מורשה / חברה בע"מ או אפילו עמותה.

מדוע כדאי להיעזר ביועץ פיננסי מקצועי לצורך קבלת הלוואה בערבות המדינה?

כדי לקבל הלוואה בערבות המדינה, כל בעל עסק צריך לעמוד בתנאי הזכאות בנוסף להגשת בקשה מסודרת הכוללת כנה של תוכנית עסקית. תוכנית זו מהווה את אחד מהשיקולים המרכזיים באפשרות למתן הלוואה עבור העסק, ולכן מומלץ להיעזר ביועץ פיננסי מנוסה לצורך הכנת תכונית עסקית ברורה ומדויקת שתעלה את הסיכויים לאישור ההלוואה בערבות המדינה.

כתיבת תגובה