מאיפה כדאי לקחת הלוואה לעסק

כמעט כל עסק נקלע למצב בו הוא זקוק למימון כספי מהותי עבור פעילותו, בין אם מדובר על עסק פעיל המעוניין לשדרג את סל השירותים שהוא מציע ללקוחות, עסק הזקוק לתגבור פרסומים וקמפיינים שיווקיים כדי להגיע לקהל יעד גדול יותר, עסק שנקלע לכמה חודשים בהם ההוצאות עלו על ההכנסות, ואף עסק חדש שעתיד להיפתח וזקוק לסיוע כספי מתאים לצורך הקמה ראשונית של בית העסק.

כיוון שישנן סיבות רבות ומגוונות לצורך העסקי במימון כלכלי, כך קיימים מגוון פתרונות ייעודיים עבור בעלי עסקים המעוניינים להשיג מקור מימון איכותי ומשתלם עבור צמיחתו והצלחתו של העסק שלהם. בין שלל הפתרונות הללו חשוב לדעת מאיפה כדאי לקחת הלוואה לעסק, זאת כדי שההלוואה שנלקחה תשרת את הצרכים הנכונים של העסק ולא תוביל אותו לקשיים כלכליים נוספים. 

מאיפה כדאי לקחת הלוואה לעסק

מתי כדאי לקחת הלוואה לעסק?

לפני שנעסוק בשאלה מאיפה כדאי לקחת הלוואה לעסק, כדאי קודם כל להבין מתי בכלל כדאי לקחת הלוואה לעסק. בשונה ממה שנהוג לחשוב, הלוואה לעסק איננה מיועדת רק עבור עסקים שנקלעו לקשיים כלכליים בתזרים המזומנים, אלא גם עבור עסקים מניבים שמצליחים המעוניינים למנף את ההצלחה העסקית.

לכן כדאי לקחת הלוואה לעסק כאשר זקוקים למקור מימון עבור ייעולו של העסק, כמו הוספת ציוד ומכשור חדשני ומתקדם יותר, או אף לצורך הרחבת פעילות העסק וגיוס עובדים ואנשי צוות נוספים. כאמור, כמובן גם במקרים של קשיים כלכליים הלוואה לעסק תוכל לסייע כדי להיקלע מהמשבר העסקי שנוצר, זאת תוך הבנה כי העסק זקוק במקביל לתוכנית עסקית חדשה ונכונה.

סוגים של הלוואות לעסקים

בין אם מדובר על הלוואה לעסק חדש, עסק מצליח או כזה הנקלע לקשיים – ישנם מספר מסלולי הלוואה המוצעים דרך גופים פיננסיים שונים:

  • הלוואות בנקאיות – הלוואה הניתנת מטעם הבנק אליו העסק שייך, כאשר אישור בקשת ההלוואה תהיה כרוכה לרוב בבחינת איכותו ופעילותו הכלכלית, ולרוב תכלול תנאים מחמירים בתמורה למתן ההלוואה.
  • הלוואות חוץ בנקאיות – הלוואה כספית שניתנת מגורם פיננסי שאיננו קשור לבנק בו העסק מתנהל כמו חברת ביטוח, חברת אשראי או גוף פיננסי מוכר אחר. בשונה מהלוואה בנקאית, הלוואה חוץ בנקאית איננה משפיעה על מסגרת האשראי של חשבון העסק.
  • הלוואות בערבות המדינה הלוואה עסקית אליה המדינה ערבה הניתנת דרך קרן ממשלתית, ומציעה לבעלי עסקים תנאים נוחים וגמישים במיוחד בהשוואה למסלולי הלוואה אחרים. 
  • הלוואות מקרנות פילנתרופיות – הלוואה עסקית שהיא סוג של הלוואה חברתית, כאשר תנאי ההלוואה הינם ריבית נמוכה מאוד או ללא כל ריבית, וכן תנאים מקלים נוספים העשויים להשתנות בהתאם לקריטריונים שונים. 

אז מאיפה כדאי לקחת הלוואה לעסק?

שלל אפשרויות המימון מציבות דילמה מהותית עבור בעלי עסקים הזקוקים לסיוע כלכלי לצורך מינוף העסק. כדי לעשות את הבחירה במסלול הלוואה נכון ומשתלם יש להתייחס אל צרכי העסק, זאת בליווי יועץ פיננסי מקצועי שיעניק ייעוץ עסקי אובייקטיבי ומותאם אישית.

כתיבת תגובה