הלוואות בערבות המדינה – מה זה בדיוק אומר?

בעלי עסקים המעוניינים לפתוח עסק חדש מוכרחים להחזיק בסכום כספי מסוים, זאת כדי להניע את תהליך הקמת העסק הדורש לא מעט התחייבויות כלכליות ראשוניות. לאלו שאינם מחזיקים בתזרים מזומנים נגיש ומספיק לפתיחת עסק, קיימת אפשרות לקבלת הלוואה עסקית הדרושה למימונו וכך בהמשך הזמן להחזיר את הכסף באמצעות החזרים חודשיים שנקבעו מראש.

על פניו נשמע כמו פתרון מצוין עבור עסקים שונים, אך המצב בפועל מציג תמונה מורכבת וסבוכה יותר כיוון שתנאי ההלוואות המחייבים כיום בעלי עסקים קטנים ובינוניים קשים במיוחד, כך שהבחירה בלקיחת הלוואות לעסקים מבנקים פרטיים איננה כדאית. משום כך האפשרות הטובה ביותר במצב זה היא לפנות אל לקיחת הלוואות בערבות המדינה.

הלוואה בערבות המדינה – מה זה אומר?

בכדי למנף את הצלחת המשק הישראלי, המדינה מעמידה לטובת בעלי עסקים אפשרות לקבלת הלוואה לעסק הכוללת תנאים מקלים. הלוואה זו נקראת הלוואה בערבות המדינה, כיוון שמדינת ישראל היא זו הערבה להלוואה הכספית שבעל העסק מקבל. כספי ההלוואה ניתנים מתוך קרן פיננסית מיוחדת שהוקמה לצורך מתן סיוע כלכלי לבעלי עסקים קטנים עד בינוניים, והיא מנוהלת ומפוקחת על ידי משרד הכלכלה ומשרד האוצר.

מה היתרונות שיש בהלוואות בערבות המדינה?

כאמור, קבלת הלוואה בערבות המדינה מעמידה לזכות הלווים תנאים מקלים לעומת התנאים המוצעים להלוואות עסקיות מטעם בנקים פרטיים. נוסף לאפשרות קבלת בטחונות מהמדינה בגין ההלוואה, בעלי העסקים נהנים מריביות נמוכות, זכאות לקבלת גרייס במהלך חצי השנה הראשונה וגם פרישה ממושכת יותר של ההחזרים החודשיים.

הודות לכך, בעלי עסקים רבים יכולים לקבל את הסכום הכספי הדרוש לפתיחה והקמה של עסק ישראלי חדש, להשקיע כמה שיותר בפיתוחו והצלחתו ולהצליח לעמוד בתנאי ההחזר של ההלוואה הכספית שקיבלו מהמדינה. 

הלוואה בערבות המדינה

מסלולי הלוואות בערבות המדינה

הקרן להלוואה בערבות המדינה מאפשרת קבלת הלוואה כספית על פי שלושה מסלולים:

  • הלוואה בערבות המדינה לפתיחת עסק חדש – כל אדם המעוניין להקים עסק חדש שהיקפו קטן עד בינוני, עשוי לקבל הלוואה בערבות המדינה בכדי לקבל מימון כספי מתאים לכך. על בעל העסק החדש להיות עם הון עצמי בשווי של 10 אחוז מסכום ההלוואה הכולל, ולהציג אישורים המוכיחים כי הוא מחזיק בניסיון עסקי בתחום.
  • הלוואה בערבות המדינה לעסק קיים – גם עסקים פעילים יכולים לקבל הלוואה בערבות המדינה, זאת עבור פיתוח והרחבה עסקית של העסק הקיים.
  • הלוואה בערבות המדינה לעסק החווה קשיים – עסקים פעילים קטנים עד בינונים שנתקלו בקשיים כלכליים, יכולים אף הם לקבל הלוואות בערבות המדינה כדי להשתקם פיננסית ולהמשיך להפעיל את העסק.

מי יכול להגיש בקשה להלוואה בערבות המדינה?

הלוואות בערבות המדינה מיועדות לעסקים קטנים או בינוניים, אם לצורך הקמה של עסק חדש או הרחבה / שיקום של עסק קיים, בתנאי שמחזור העסקאות שלהם אינו עולה על סכום של 100 מיליון ₪ בשנה. 

אולי יעניין אתכם לקרוא גם על:

הלוואה לכל מטרה
הלוואת לעסקים

כתיבת תגובה