הלוואה בערבות מדינה לשכירים

עובדים שכירים רבים עובדים בכל יום שעות רבות במהלך היום כדי להצליח ולפרנס את משפחתם, אך הרבה מאוד פעמים ההכנסה החודשית איננה מספיקה עבור הוצאות שונות ומעט גדולות כמו רכישת רכב חדש, שיפוץ הבית, טיסה לחו"ל ולעיתים גם עבור הוצאות מחייה שוטפות כמו קניות בסופר, תשלומי שכר דירה וחשבונות וכו'. במקרים כאלו המדינה מאפשרת לעובדים שכירים שנקלעים לקשים כלכליים לקבל הלוואה בערבות מדינה לשכירים, וכך להצליח לממש את הצרכים הכלכליים האישיים שלהם.

כדי להבין מה היתרונות של הלוואה בערבות המדינה, מה כולל תהליך הגשת הבקשה של ההלוואה ומהי בכלל סוג הלוואה זו – ריכזנו במאמר הנוכחי את כל המידע שצריך לדעת בנושא הלוואה בערבות מדינה לשכירים. 

הלוואה בערבות המדינה לשכירים

מהי הלוואה בערבות מדינה לשכירים?

מדובר על הלוואה כספית המוענקת לעובדים שכירים מטעם קרן הלוואה הנמצאת בערבות המדינה, כך שלמעשה אותה הלוואה המוענקת לעובד השכיר ניתנת לו מהמדינה ולא מהבנק אליו הוא פנה. משום כך נקבעים קריטריונים בהם עובד שכיר צריך לעמוד כדי להיות זכאי לקבלת ההלוואה, ביניהם יציבותו הכלכלית של העובד לצורך מתן הוכחה כי הוא מסוגל לעמוד בהחזרים החודשיים של ההלוואה הזו.

ישנם 4 בנקים קבועים שרשאים להעניק הלוואה בערבות מדינה לשכירים מטעם המדינה, ולכן על העובד השכיר להגיש בקשה לקבלת הלוואה בערבות המדינה דרך אותם בנקים. 

מה היתרונות של הלוואה בערבות מדינה לשכירים?

הלוואות עשויות להיות בין הפתרונות הפיננסיים הטובים ביותר לצורך קבלת "מרווח נשימה" כלכלי, כאשר לרוב הלווה צריך לקחת בחשבון כי ההלוואה אותה לקח כרוכה בתנאי החזר מורכבים ונוקשים לעיתים, במיוחד כאשר גובה הריביות גבוה במיוחד אך אין מנוס מלקיחת הלוואה לצורך קבלת כסף נזיל באופן מהיר.

באמצעות קבלת הלוואה בערבות מדינה לשכירים, עובד שכיר העומד בקריטריונים יכול ליהנות מתנאי הלוואה נוחים וגמישים במיוחד, פרמטרים שאינם אפשריים לרוב בסוגי הלוואות אחרות. פריסת ההחזרים החודשיים של הלוואה זו יכולה להיות עד חמש שנים, כך שגובה ההחזר החודשי יכול להיות נמוך ונוח עבור הלווה. בנוסף לכך, הריביות של הלוואות בערבות המדינה הן נמוכות במיוחד לעומת הריביות הקיימות בשוק ההלוואות, זאת כיוון שהמדינה היא זו הערבה להלוואה שהעובד השכיר קיבל כך שהבנק יודע כי הוא יקבל את כספי ההלוואה בחזרה.

תהליך הגשת בקשה להלוואה בערבות מדינה

בקשת הלוואה בערבות מדינה לשכירים מתבצעת באמצעות הגשת טופס ייעודי לקרן בערבות המדינה, כאשר טופס זה נשלח דרך אחד מהבנקים העובדים בשיתוף עם קרן הלוואה זו. לטופס הבקשה יש לצרף דפי חשבון עו"ש המציגים את מצב החשבון העדכני של הלווה, וכן העתקים של תלושי השכר האחרונים המעידים על גובה ההכנסה ויציבות עבודה כשכיר.

כדאי לזכור כי לפני שמגישים את טופס הבקשה להלוואה, חשוב לברר את תנאי ההלוואה הכרוכים בכך, גובה הריביות וההחזרים החודשיים – ובמידת הצורך להתייעץ עם יועץ פיננסי מקצועי בנוגע לכדאיות לקיחת ההלוואה.כתיבת תגובה