משכנתא הפוכה לפנסיונרים

הגעה לגיל הפרישה מהעבודה מציבה בפני הפנסיונרים דרך התמודדות חדשה עם תקופה כלכלית חסרת וודאות, כיוון שבשלב הזה בחיים הם אינם צפויים להכניס משכורת חודשית קבועה כבעבר עליה הם יוכלו להסתמך מבחינה כלכלית. למרות שכספי הפנסיה הם אלו המחליפים את ההכנסה החודשית הקבועה שהייתה, לרוב הם אינם יספיקו עבור הוצאות גדולות או כאלו שאינן צפויות כמו טיפולים רפואיים, מעבר לדיור מוגן וגם סיוע כלכלי לילדים.

בכדי שאותם פנסיונרים יוכלו לקבל פתרון כלכלי ייעודי למצבם המורכב, קיימת אפשרות של משכנתא הפוכה לפנסיונרים המהווה כלי מימון יעיל למטרות פיננסיות שונות הניצבות בדרכם.

משכנתא הפוכה לפנסיונרים

מהי משכנתא הפוכה?

 הדורשים סכום כספי גבוה שלא קיים ברשותם. הבטוחה הקיימת כנגד הלוואה זו הוא הבית או הנכס הנמצא בבעלות הפנסיונרים, כך שהגוף המממן את המשכנתא מקבל ערובה כדאית ומשתלמת עבור מתן הלוואה כספית גבוהה.

תהליך משכנתא הפוכה לפנסיונרים

כיוון שמשכנתא הפוכה לפנסיונרים מצריכה שעבוד של הנכס הקיים ברשותם, רק לווים שעברו את גיל שישים ומחזיקים בנכס פרטי הרשום על שמם יכולים להגיש בקשה לקבלת הלוואה זו. כך הפנסיונרים מקבלים מימון כלכלי על חשבון הבית שלהם, ובאמצעותו הם יכולים לשלם עבור הוצאות מחייה שוטפות, טיפולים רפואיים, סיוע כספי לילדים, מימון השקעות שונות לצורך הגדלת ההכנסות וכן כל מטרה כלכלית אחרת בה הם מעוניינים.

על מנת להתחיל את תהליך המשכנתא ההפוכה, על הפנסיונרים להציג אסמכתאות המעידות כי הנכס הוא בבעלותם הפרטית על פי הרישומים בטאבו, ולא עומדים בגינו חובות ועיקולים שונים. גובה ההלוואה הניתנת עבור משכון הנכס תלוי בשוויו, כאשר ניתן לבחור בין קבלת ההלוואה בסכום חד פעמי לבין תשלום בפעימות.

פירעון ההלוואה מתבצע בכל עת בו הלווים בוחרים, כך שניתן לפרוע אותה בתשלומים קבועים שוטפים או בתשלום חד פעמי לאחר מכירת הנכס ששועבד, אם לאחר החלטת הלווים או החלטתם היורשים לאחר פטירתם מבלי לשאת בתשלום קנס עבור פירעון מוקדם.

מה היתרונות של משכנתא הפוכה לפנסיונרים?

בשנה מפתרונות מימון אחרים, משכנתא הפוכה לפנסיונרים מציעה מגוון יתרונות משמעותיים ביניהם תקופת זמן ההלוואה, שהינה ממושכת יותר וניתנת לבחירה על פי החלטת הלווים. בנוסף, שעבוד הבית אינו פוגע בסוג הבעלות של הפנסיונרים על הנכס שלהם, כיוון שהם ממשיכים להיות הבעלים הרשמיים ואינם מחויבים למכור אותו או להעביר את הבעלות עליו לגוף המממן.

יתרון נוסף ומשמעותי שקים במשכנתא הפוכה לפנסיונרים, נוגע לתנאי ההלוואה המשתלמים כיוון שסוג מימון זה מאפשר ללווים ליהנות מריביות נמוכות משמעותית, כיוון שהבית שלהם משמש כתעודת הביטחון להחזר המשכנתא כך שקיים סיכון נמוך מבחינת הגוף המממן.

אולי יעניין אותך גם לקרוא על:

משכנתא שניה
מיחזור משכנתא
איך בוחרים יועץ משכנתא?

 

כתיבת תגובה