ייעוץ משכנתא למסורבים

החלטתם לעשות צעד משמעותי בחייכם ולרכוש דירה חדשה מקבלן, כיוון שמחירי הדירות היו מאוד אטרקטיביים נוסף על מיקום מצוין בו הפרויקט הוקם. משום שהצעת המחיר על הדירה הייתה לתקופה חד פעמית בלבד, החלטתם לקחת את הסיכון ולחתום על חוזה לרכישתה מתוך ידיעה כי יש ברשותכם הון עצמי מספיק כדי להתחיל תהליך לקיחת משכנתא מול הבנק.

אך מה עושים כאשר תחושת הרווחה של רכישת דירה חדשה ואטרקטיבית מתחלפת בחרדה ממשית, זאת משום שלתדהמתכם הבנק מסרב לתת לכם משכנתא לצורך רכישת הדירה אתה התחייבתם לרכוש מהקבלן. במקרה זה יש לפנות ללא דיחוי לקבלת ייעוץ משכנתא למסורבים, כדי להיחלץ מהתסבוכת הלא נעימה ולממש את אפשרותכם לקניית הבית שחלמתם עליו.

ייעוץ משכנתא למסורבים

מה הסיבות לסירוב אישור המשכנתא?

רכישה של נכס נדל"ן מצריכה סכומי כסף גבוהים המתחילים מכמה מאות אלפי שקלים, ואף עשויים להגיע לסכומים של כמה מיליונים זאת בהתאם לסוג הנכס ומיקומו הגיאוגרפי. כיוון שאנשים רבים אינם מחזיקים בסכום אלו באופן נזיל, הפתרון האידיאלי לרכישת דירה הוא קבלת סיוע כספי מגוף פיננסי מוכר. המשכנתא משמשת כהלוואה לצרכי דיור, ולכן כל גורם פיננסי מעמיד תנאים שונים בנוגע לקבלת ההלוואה כאשר הנכס מהווה את הבטוחה לעמידה בהחזרים.

גופים פיננסיים המסרבים להעניק משכנתא לאנשים המגישים בקשה להלוואה עושים זאת משיקולים כלכליים שונים, כאשר לרוב הסיבות נובעות מהבעייתיות של הנכס אותו הם מתכוונים לרכוש, או כתוצאה ממצב פיננסי בעייתי בעבר או בהווה שקיים אצל הלווים. כיוון שמדובר בסכומי כס לא קטנים, הגוף המממן את המשכנתא רוצה להיות בטוח כי כספי ההלוואה יוחזרו לו ולכן בוחן את כדאיות העסקה של הנכס הנרכש, כך שנכס לא חוקי או שקיימים נגדו עיקולים אינו נחשב רווחי עבור הגוף המלווה ולכן הוא יסרב למתן משכנתא.

מה המטרה של ייעוץ משכנתא למסורבים?

כאמור, אחת מהסיבות לסירוב בקשת משכנתא היא כתוצאה ממצב פיננסי לא אידיאלי הקיים אצל הלווים, כך שהגוף הפיננסי הבוחן את בקשת ההלוואה מעדיף למזער את הסיכונים הכלכליים בכך שיאשר את המשכנתא לאנשים המוכיחים כי מצבם הפיננסי טוב ומאוזן, ולכן הם מסוגלים לעמוד בהחזרי ההלוואה השוטפים.

לכן כאשר בנק משכנתאות אינו מאשר משכנתא כתוצאה מבעייתיות ביציבות הפיננסית של הלווים, יש לפנות אל ייעוץ משכנתא למסורבים כדי לקבל חלופות אפשריות לקבלת אישור המשכנתא הדרושה. באמצעות ייעוץ וליווי מקצועי של יועצי משכנתא מנוסים, ניתן לבצע תכנון פיננסי מחושב ומותאם לכל לווה זאת כדי לבחון את כדאיות העסקה לרכישת הנכס, ולקבל ייצוג ראוי מול גופים פיננסיים אחרים שיאשרו את קבלת המשכנתא לרכישת הדירה – אל תעשו צעד נוסף ללא ייעוץ למסורבי משכנתא!

תהליך ייעוץ משכנתא למסורבים

תהליך ייעוץ משכנתא למסורבים מתחיל בבחינה מפורטת של הדירוג הבנקאי של כל לווה, ולאחר מכן פנייה אל גופים פיננסיים חלופיים שיאשרו את מתן ההלוואה, במקביל להצגת תמהיל משכנתא משתלם ומותאם אישית בהתאם ליכולת הפיננסיות של הלווים.

חוץ מייעוץ למסורבי משכנתא – אולי יעניין אתכם לקרוא גם על:

כתיבת תגובה