הלוואות מקרנות פילנתרופיות

הבנק שוב סירב לאשר לכם מתן של הלוואה עסקית עבור העסק החדש שתכננתם להקים? במקום להמשיך ולבזבז את הזמן עם פגישות לא אפקטיביות מול מנהל הבנק, כדאי לנסות לקבל הלוואה כספית מטעם קרנות פילנתרופיות שישמחו להעניק לכם מימון חד פעמי לצורך העסקי שלכם. הלוואות מקרנות פילנתרופיות הפכו להיות בין הפתרונות הטובים ביותר לקבלת מימון חוץ בנקאי, ובמיוחד עבור בעלי עסקים ויזמים צעירים המעוניינים להקים עסק חדש ואיכותי בארץ.

הלוואות מקרנות פילנתרופיות
הלוואות מקרנות פילנתרופיות

מהן קרנות פילנתרופיות?

קרנות פילנתרופיות הן ארגונים הפועלים ברוח ההתנדבות לצורך קידום מטרות ציבוריות שונות, כאשר מהות הפעילות של קרנות אלו צריכה להיות ללא כל כוונת רווח אישי. משום כך קרנות פילנתרופיות אלו מאפשרות להעניק פתרונות מימון יעילים ומשתלמים עבור חברות, יזמים וגופים חברתיים הזקוקים לקבלת הלוואה כספית לצורך מימוש השאיפות הפיננסיות שלהם.

קרנות פילנתרופיות מופעלות על ידי אנשים פרטיים ואינן משתייכות לארגונים ומוסדות ציבוריים במדינה, כך שלמעשה מתן ההלוואות ניתן בצורה פרטית בלבד כחלק מהרצון הנדבני להעניק לאנשים אחרים סיוע כלכלי. 

מה היתרונות של הלוואות מקרנות פילנתרופיות?

כיוון שקרנות פילנתרופיות מונעות מהדחף הנדבני ולא מתוך כוונה לייצר רווח אישי, כל קרן כזו יכולה להתאים את תנאי ומרכיבי ההלוואות שהיא מעניקה לאחרים בהתאם להחלטותיה, כאשר המטרה המרכזית היא להעניק מימון כספי איכותי ויעיל מבלי להרוויח מכך. הודות לכך לווים המקבלים מימון מקרנות פילנתרופיות יכולים ליהנות מתנאי הלוואות מצוינים כמו הלוואה ללא ריבית, הלוואה המאפשרת גרייס ארוך כך שהחזרי התשלומים יהיו בעתיד הרחוק ו/או עד שהעסק שנפתח יניב רווחים וכן עוד תנאים אטרקטיביים רבים אחרים שלא ניתן למצוא במקורות מימון חוץ בנקאיים אחרים.

מדוע קרנות פילנתרופיות מעניקות פתרונות מימון משתלמים?

מתן הלוואות ופתרונות מימון אחרים בתנאים משתלמים, הינם הדברים המייחדים את הקרנות הפילנתרופיות ממקורות מימון אחרים. הסיבה העיקרית לכך היא המטרה של קרנות אלו, כיוון שקרנות אלו אינן מעוניינות לייצר רווח מאותם מענקי מימון אטרקטיביים אלא רק לאפשר קידום של מטרות ציבוריות שונות, וכך להצליח ולעודד שגשוג ופיתוח של החברה הישראלית. 

מי יכול לקבל הלוואה כספית מקרן פילנתרופית?

כיוון שהמטרה של קרנות פילנתרופיות היא לקדם מטרות ציבוריות וליצור חברה ישראלית חזקה יותר, לא כל בעל עסק ויזם יכולים לקבל סיוע כספי משתלם עבור מטרותיו הפיננסיות. לרוב קרנות אלו יתמקדו במתן פתרונות מימון עבור תחומים מהותיים לפיתוח ההצלחה החברתית כמו חברות וארגונים בתחומי המדע, טכנולוגיה, רפואה, חינוך, שירותים חברתיים, איכות סביבה, זכויות אדם וכו'.

כיצד להגיש בקשה להלוואה מקרן פילנתרופית?

ניתן להגיש בקשה לקבלת הלוואה מקרן פילנתרופית באמצעות פנייה ישירה אל עמותה כזו או אחרת, אך כדאי לדעת כי עודף הפניות לקרנות אלו עשוי לעכב ואף לשלול את הבקשה המוגשת. לכן ההמלצה היא להיעזר בחוות דעת של יועץ פיננסי מנוסה שיידע להמליץ על קרנות פילנתרופיות מתאימות עבור הצורך האישי של כל בעל עסק ויזם הזקוק למימון כספי.

כתיבת תגובה