מה זה חשבון בנק מוגבל? ומה ההשלכות עבור בעל החשבון?

בחצי שנה האחרונה ההוצאות הכלכליות השוטפות שלכם גדלו, למרות שגובה ההכנסה נשארה כשהייתה – מצב זה יוצר עבורכם בעיה כלכלית מהותית של חריגה הולכת וגדלה בחשבון העובר ושב, עד למצב בו הגעתם למסגרת בכרטיס האשראי וכמובן אין באפשרותכם למשוך כספים נוספים מחשבון הבנק. כתוצאה מכך, וכדי שתוכלו להמשיך ולהתנהל מבחנת תזרים המזומנים השוטף שלכם, החלטתם לרשום צ'קים כדי להמשיך ולשלם חשבונות בסיסיים כמו קניות בסופר, חשבונות ומיסים לעירייה והוצאות מהותיות אחרות.

להפתעתכם לאחר מספר ימים קיבלתם הודעות כי כל הצ'קים חזרו מסיבת הגבלת חשבון הבנק, דבר המציב אתכם בחוסר אונים מוחלט בנוגע להמשך ההתנהלות הכלכלית הרגילה. אם אתם תוהים מה הכוונה בהגדרה של חשבון בנק מוגבל ומה ההשלכות הנובעות מכך עבורכם, במאמר הנוכחי נרחיב על נושא זה ונפרט אודות פתרונות אפשריים במצב מורכב זה.

חשבון בנק מוגבל - מה זה אומר ומה ההשלכות עבור בעל החשבון

אז מה זה חשבון בנק מוגבל?

חשבון בנק מוגבל הוא מצב בו בנק מסחרי מחליט להקפיא את הניהול של חשבון בנק עבור לקוחות מסוימים, זאת על פי החלטתו וכמובן מצבו הכלכלי של כל לקוח. לרוב החלטה בנוגע להגבלת החשבון קשורה לחוסר יציבותו הפיננסית של לקוח הבנק, בין אם מדובר על מצב בו הלקוח נמצא במשיכת יתר תקופה ארוכה ללא יכולת החזר, אי עמידה בתשלומי הלוואות, חזרה של צ'קים בחשבון מסיבת אי כיסוי ועוד סיבות נוספות אחרות המעידות על קושי בניהול חשבון בנק בצורה המסכנת את הבנק, כיוון שהלקוח איננו עומד בהחזרי הכספים השייכים לבנק.

מהן ההשלכות עבור בעל החשבון?

כאשר בנק מחליט להגביל את חשבון הבנק של לקוחותיו, ההשלכות לכך עשויות להיות קשות ומהותיות עבור בעל החשבון, עד למצב בו הוא איננו יכול לבצע כל פעולה בחשבונו למעט הפקדת כספים. במקרים כאלו הלקוח לא יוכל לנהל את חשבונו בצורה רגילה כמו משיכת כספים, בקשת הלוואות, רישום צ'קים וכן גם צפוי לקבל כמה סנקציות שישפיעו עליו מבחינת בנקים מסחריים אחרים – כיוון שהגבלת החשבון בבנק מסחרי אחד מונעת מהלקוח לפתוח חשבון בנק בבנק מסחרי אחר, וכן לקבל הלוואה במסגרת בנקאית. 

מהם הפתרונות הפיננסיים במקרה זה?

כיוון שאדם שחשבונו הוגבל בבנק נמצא עם ידיים כבולות בכל הנוגע להמשך התנהלותו הפיננסית השוטפת, עליו להצליח ולקבל פתרון מימון כספי מותאם עבורו כדי לצאת מהבעיה הכלכלית ולחזור למוטב. פתרונות אלו אינם צפויים להגיע מהבנק בו הלקוח מנהל את חשבונו, ולכן ישנם גופים פיננסיים חוץ בנקאיים המאפשרים מתן הלוואה ללקוחות מוגבלים בבנקים. חשוב להדגיש כי הפתרונות אפשריים לבעלי נכסים בלבד.

הלוואות אלו אינן קשורות אל חשבון הבנק של הלקוח, ולכן הן לא ישפיעו על מסגרת האשראי שקיימת לו בבנק. למרות שמדובר על פתרון אידיאלי במקרה של חשבון בנק מוגבל, חשוב לבחור את מסלול ההלוואה הטוב ביותר בהתאם לצרכיו הפיננסיים של כל לקוח. לשם כך מומלץ להתייעץ עם יועץ פיננסי מקצועי שיידע להמליץ על הלוואה חוץ בנקאית מתאימה, שתאפשר ללקוח לחזור למוטב ולבטל את הגבלת החשבון בבנק.

יש לכם שאלות נוספות? צרו איתנו קשר ואנו בקרדיט גורו נשמח לענות לכל!כתיבת תגובה